historia1

Początki zakładu „PREFABET - BIAŁE BŁOTA” S.A. sięgają 1897 roku, kiedy to niemiecka Fabryka Wyrobów Cementowych „Weinschild & Langenott” z Cossebaude k. Drezna otworzyła zakład w Bydgoszczy. Firma nabyła wówczas w Białych Błotach 170-morgową parcelę, na której znajdowały się bogate złoża żwiru. Zakład ten początkowo zatrudniał 20 pracowników, ale już w 1906 roku pracowało tam 60 osób. Przedsiębiorstwo produkowało: rury kanalizacyjne, pierścienie szybowe, a także skrzynie burzowe dla odwadniania ulic. W tamtym czasie firma mogła się pochwalić także dużymi osiągnięciami w zakresie budowy mostów. Najdłuższy, jaki w owym okresie zbudowała bydgoska filia, to 250-metrowy most na Warcie. Od początku jednak specjalizowała się ona w produkcji wyrobów betonowych dla instalacji kanalizacyjnych i drogownictwa.

Następny krok

Po pierwszej wojnie światowej fabrykę przejęło Towarzystwo Robót Inżynieryjnych z Poznania, a w 1952 roku, została ona znacjonalizowana pod nazwą Bydgoskie Zakłady Betoniarskie i Żelbetowe Budownictwa Przemysłowego. Wraz z modernizacją i restrukturyzacją zakładów terenowych nastąpił rozwój firmy owocujący wejściem w sektor mieszkaniowy. To właśnie z płyt ściennych oraz żerańskich produkowanych w Białych Błotach powstały bydgoskie  dzielnice: Błonie, Szwederowo, Wyżyny i Kapuściska. W kolejnych latach gruntownie zmodernizowano zakład, zainstalowano nowoczesne agregaty do produkcji rur Wipro, a także uruchomiono produkcję płyt sprężonych SPIROLL. Od stycznia 1979 roku, na mocy decyzji Ministra Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych, firma przyjęła nazwę Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów „PREFABET - BIAŁE BŁOTA” S.A., którą nosi do dziś.

Ku współczesności

Spółką akcyjną zakład został na początku 1996 roku. Od 2000 roku pakiet większościowy akcji stanowi własność rodziny Kaczmarek. Tym sposobem‚ „PREFABET - BIAŁE BŁOTA” S.A. jest nadal polską firmą, kierowaną obecnie przez pana Dariusza Kaczmarka. Współcześnie firma z siedzibą w Białych Błotach koło Bydgoszczy kultywujac tradycję, śmiało patrzy w przyszłość, zwiększając produkcję i wdrażając nowoczesne technologie. Bogata oferta wysokiej jakości wyrobów w połączeniu z zaawansowaną technologią oraz doświadczeniem załogi zakładu sprawia, że „PREFABET - BIAŁE BŁOTA” S.A. z powodzeniem obsługuje różnorodne place budów, zdobywając zadowolenie wykonawców, inwestorów i użytkowników.

Jakość i nowoczesność

historia2

Wyroby, które produkujemy odnoszą sukcesy na targach, zdobywają liczne nagrody, a logo firmy znane jest na rynkach całej Europy. Pragnąc sprostać ciągle rosnącym wymaganiom rynku materiałów budowlanych, „PREFABET - BIAŁE BŁOTA” S.A. rozwija zakres produkcji. Obecnie oprócz wytwarzania elementów kanalizacji podziemnej, firma specjalizuje się w produkcji stropów prefabrykowanych. Pozwalają one na przykrycie budynku nawet do 18 metrów rozpiętości. Nowy kierunek rozwoju to prace betoniarskie i ziemne. W tym celu spółka dokonała modernizacji węzła betoniarskiego, który zaopatrzy teraz każdą, nawet największą budowę, zapewniając wysoką jakość betonowania nawet najtrudniejszych elementów. Firma posiada także własne laboratorium badawcze, które zabezpiecza i gwarantuje dobrą jakość wyrobów i mieszanek betonowych oraz System Zakładowej Kontroli Produkcji, który pozwala na oznaczenie wyrobów znakiem CE. „PREFABET - BIAŁE BŁOTA” S.A. zdobył miano wiarygodnego partnera wielu firm i koncernów z kraju i z zagranicy, nie tylko dzięki doskonałej jakości produkowanych wyrobów, ale również dzięki ludziom, którzy firmę reprezentują, niosąc znak dobrej marki.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

projekt i wykonanie: RYAN - tworzenie stron www, usługi informatyczne Toruń, pozycjonowanie stron Toruń